Son Dakika :   
 
 
 
KURBAN DUYURUSU
 
Devamı
 
DEPREM, BODRUM'U YIKAMADI
 
3000 kişi, üniversite ve bakanlık yetkililerinden oluşan “Yetkili Teknik Heyetin” yolunu gözlüyor…
Devamı
 

 

 

 
          
  Devamı

Magazin
KADIN SORUNLARINA HEYKELLİ MESAJLAR

 

 Devamı 
 
Metin
Mercimek
 
Gazeteci-Yazar Metin Mercimek’te Efecehaber’de.
Okudunuz mu?
 
  Devamı 

 

AKPINAR Temmuz 2017 Sayısı

 

Hava Durumu Bilgileri

 
Döviz Kurları
altın fiyatları 
 
Ziyaretçiler
Toplam Ziyaretçi :  15484789
Bugün Ziyaretçi :  19602
Aktif Ziyaretçiler :  3004

M. Hilmi Dülger’in 15 Temmuz Mesajı.
 
 
 
Kilis Milletvekili M. Hilmi Dülger’in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı.
 
15 TEMMUZ 2016 gecesi FETÖ Terör Örgütü ( FETÖ/ PDY) tarafından ülkemize, milletimize, milli iradeye, demokrasimize ve ortak değerlerimize yönelik gerçekleştirilen askeri kalkışma görünümündeki terör eylemi ve planlı darbe girişimi ile 2600 yıldan beri Dünya yüzünde devlet olan Türk’ün tarih sayfasına ve demokrasi tarihimize kara bir sayfa açılmaya çalışılmıştır. 
Ancak millet olma hasletine sahip olan ve ecdadından aldığı miras olan Milli şuurla Türk Milleti, tarihinin en güçlü devlet-millet birlikteliğini belki de, Çanakkale Destanına eş bir destanı 15 Temmuz gecesi asker görünümünde terör kalkışması karşısında yazarak göstermiştir.
 
Demokrasiye kara bir sayfa olan, darbeler tarihinde yer alan 1960 ve 1980 darbesine isim benzerliği dışında bir benzerliği bulunmayan daha ağır ve daha vahim sonuçlar içermesi için 40 yıllık bir çaba ve plan eseri olan hatta 1980 darbesi bile bu hain kalkışmanın içerisine gizlenmiş 15 TEMMUZ gecesi;
Darbeler tarihinde ilk defa bir silahlı darbe girişimi milletin bizzat kendisi tarafından akamete uğratılmış, Millet,  demokrasi ve hukuk devletine olan bağlılığını canı pahasına ispat etmiştir.
Valiliklerimiz ve belediyelerimiz başta olmak üzere, darbe girişimini haber aldıkları andan itibaren tüm imkânlarıyla, devletinin ve milletinin yanında yer alan kurumlarımızın yöneticilerini sağduyulu ve basiretli davranışlarından dolayı tebrik ediyorum. Aynı şekilde darbe teşebbüsü karşısında millet iradesinin yanında saf tutan tüm medya kuruluşlarımıza ve STK'larımıza da şükranlarımı sunuyorum.
 
Onlarca insan vurulduğu halde saatlerce bulunduğu yeri terk etmeyen vatandaşlarımızın her biri İstiklal Harbi kahramanlarımızın torunları, Okçular Tepesini terk etmeyen, peygamberine ümmet olma yolunda emrini dinleyen, sahabe komşusu olmak istediklerini de ispatlamışlardır. Savaş uçaklarının, helikopterlerin tepesinde dolaşıp bombalar atmasına, ağır silahlarla ateş etmesine rağmen, sokakları ve asker kılıklı teröristlerin hedef aldıkları yerleri boşaltmayan kardeşlerimin kahramanlıklarının tarihte eşi benzeri yoktur.  Darbe girişiminin bastırılmasının ardından, başka birileri yeniden aynı cüreti göstermesin, akla hayale bile getirmesin diye günlerdir tüm şehirlerimizin meydanlarında demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımızın her biri isimlerini tarihe altın harflerle yazdırdıklarını bilmelidirler.
 
Türkiye bir yandan FETÖ Terör Örgütü (FETÖ/PDY)  diğer yandan bölücü terör örgütü ile mücadele ederken kökü dışarda uzantısı içerde bu terör odakları bu eylem ve girişimleri ile ortak bir çaba içine girip bu büyük millete acı çektirebilirler ama bu milletimizi dize getiremeyeceklerini artık görmeleri de gerekir. Çünkü bilmeliler ki her bir eylem ve girişimleri kesilen sakalın gür çıkması gibi bir sonuç doğurmakta her seferinde bu millet destanlar tarihine sayfa eklemektedir. 
Ayrıca, bu millet dosta düşmana 15 Temmuz gecesi bir şeyi daha ilan etmiş, “tankın gücü karşısında halkın gücünün yenilemeyeceğini de davranışı ile de ispat etmiştir. İstisnasız her darbe kötüdür, her darbe hukuka ve demokrasiye karşı işlenmiş bir cinayettir. Futbol maçını basketbol kuralları ile oynamak kadar akla ziyan bir iştir. Bilinmelidir ki; Her darbe milli iradeye karşı ihanettir. Ancak, siyasi tarihimizde hiçbir darbe girişimi, 15 Temmuz'daki kadar alçakça ve esfeli Safilin derecesinde olmamış tarihe hainlikte eşi menendi olmamış , Ali Kemal’leri  bile solda bırakmıştır. Ne acıdır ki hiçbir darbe, kökü dışarıda, hoca kılıklı dini istismar eden Allah lafzını ağzından düşürmeyen bir hain tarafından yönetilmemiştir. Hiçbir darbe, halkına karşı silah çekmemiştir. Hiçbir darbe, havadan halkını bombalamamıştır. Hiçbir darbe Milli iradenin tecelligahı TBMM'ye bomba yağdırmamıştır.
 
Uçaklarıyla, helikopterleriyle, tanklarıyla, silahlarıyla bu aziz milleti sindirebileceklerini zanneden bu güruh bir hesap hatası yaptığını fark edemeyecek kadar da ruh ve beyinden yoksun olduklarını düşünemediler. Karşılarında bu yola beyaz kefeniyle çıkmış bir dünya liderinin, demokrasi kahramanının, attığı her adımda Allah’ı ve Milletini düşünen, milletinin, ülkesinin, devletinin yoluna
başını koymuş Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğunu da hesap edemediler. Başta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere milletimizin her bir ferdi bulunduğu yeri Okçular Tepesi kabul etmiş, TBMM Başkanımız ve 107 Milletvekili olarak bizler TBMM ‘ni, Vali ve Belediye Başkanlarımız milleti ile meydanları, yolları köprüleri velhasıl milletimiz tüm sath-ı vatanı sahabe şuuru ile doldurarak tanklara F-16 lara karşı imanlı göğüslerini siper etmişler ve  Akifin dediği gibi ‘’..uzanan el kırılır bu dine..’’ diyerek hain eli kırmak yerine genlerini ve de inlerini tarumar etmişlerdir.
 "Bugün bir ve beraber olmanın, dik ve diri olmanın, dayanışma içinde olmanın ne kadar önem arz ettiğini her ne kadar bütün,  milletimiz biliyor olsa da, hepimiz biliyorsak da bunu bir kez de söz konusu vatan ve millet olunca, milli irade konu olunca, devletimizin bekası konu olunca nasıl kenetlendiğimizi bütün dünya bir kez daha haykırmanın yararlı olduğuna inanmaktayım. Dost düşman bilsin ki: Bu Milletin kavga edecek, atışacak, didişecek az şeyi, ama paylaşacak, birleşecek, gücümüzün ülkemizin geleceği, milletimizin selameti için bir araya getirecek çok nedenimiz var. Türkün kaderi üzerine plan yapma gaflet dalalet veya hıyanet içerisinde plan yapmaya yeltenenleri de uyarmayı görev addediyorum.
 
Bu vesileyle, 15 Temmuz gecesinden itibaren meydanları, sokakları doldurarak devletinin ve hükümetinin yanında olduğunu haykıran tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Partisi, siyasi fikri, inancı ne olursa olsun, tankların karşısında dikilen her bir vatandaşım Milletimin gözünde ve bizlerin kalbinde o imanlarıyla o tankların karşısında duran ve şehadete koşan birer Ulubatlı Hasan olup burçların tepesinde bayraklaştıklarını haykırdılar.
 
Darbe girişimlerine karşı kararlı bir duruş sergileyen, ağır saldırılar altında kalmalarına rağmen bir an olsun tereddüt göstermeden görevlerinin başına koşan bu uğurda şehit olan, yaralanan TSK Bünyesinde şerefiyle görev yapan askerlerimizin ve Polislerimizin sağlam duruşlarını da milletimiz asla unutmayacak ve onları sürekli hayırla yâd edecektir. 
 
Bu vesile ile bu olaylarda bayrağı için vatanı için şehit olan demokrasi şehidi kardeşlerimize Allahtan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum mekânları cennet olsun. Gazilerimize Allahtan acil şifalar sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Tez zamanda sağlıklarına kavuşmalarını Cenabi haktan niyaz ediyorum. Rabbim halkımıza güç kuvvet versin Ülkemize, birliğimize, dirliğimize göz diken hainlere fırsat vermesin.

 

Ekleyen:  Efe'ce Haber Gazetesi
Ekleme Tarihi:  14.7.2017
İzlenme:  164
Yazdır:Yazdır
 
Eklenen Yorumlar 
Bu Konuda En Çok Okunan Yazılar
Bodrum değil Tunceli
Bir zamanlar askeri operasyonların yapıldığı Tunceli'nin Kutuderesi Vadisi'nde bulunan Munzur Çayı sahili şimdi tatilcilerin gözdesi...Munzur çayı sahlilindeki renkli görüntüler Bodrum'u aratmıyor.

Efe'ce Haber Gazetesi [ 10.8.2009 Devamı
 
Piramitlerin sırrı ortaya çıkıyor
Dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Giza Piramitlerinin bilinen en eski parçası olan Keops Piramidi, aradan asırlar geçmesine rağmen sırrını hala muhafaza ediyor.
Efe'ce Haber Gazetesi [ 14.8.2010 Devamı
 
Mehmet Kadıoğlu'nun şiirleri
Mahzunlaşmaya başladı garip gönlüm
Yaklaştı Kilis’ten ayrılık günüm
Dostlarım, arkadaşlarım, anam özüm
Yine burnumda tütecek, yok mu çözüm
Efe'ce Haber Gazetesi [ 2.9.2011 Devamı
 
Yazarlar
Prof. Dr. Anıl ÇEÇEN

KİSSİNGER ULUS DEVLETLERİ SAVUNUYOR
Hüseyin TOPRAK

BİZİM MAHALLENİN KÜLTÜR ELÇİSİ ALİ ATALAR…
M. Yahya EFE

Mercidâbık Meydan Savaşı
Nurcan OFLUOĞLU

İnsan ve doğa
Orhan SELEN

ZEYTİN AĞACI KİME BATIYOR ?
Harika ÖREN

TEVFİK FİKRET ve AŞİYAN MÜZESİ
Belma Demir AKDAĞ

VALLA BEN DE BİLMİYORUM
Sevgi Ünal

PARDON SİZİ DENİZANASI SANDIM
Nusret KEBAPÇI

YENİ DEVLET
Elveda TANIK

AYAŞ AĞAN KANYONU…
Melek Adalet ÖNOL

"yol çekiyor canım"
Mahmut SELÇUK

SELAM OLSUN
Ahmet GÖKSAN

TELAŞLANAN SUÇLULAR
Günseli RUMELİOĞLU

HİÇ BİRİMİZ MASUM DEĞİLİZ
Metin Mercimek

"AKPINAR" Dergisi
İlknur Bakış

21.Yüzyılda Çocuk Büyütmek
Nejat TAŞKIN

RAMAZAN BAYRAMI…
Atilla YÜNCÜOĞLU

DÜNYA İNSAN KAYNIYOR- 100 SENEMİZ KALDI
Münevver ÖZCAN

BİZE GÖREV DÜŞÜYOR
Ahmet BARUTÇU

İNADIN KÖRÜ
Dr. Doğan KUŞMAN

KUR’AN MI? HADİS Mİ?
Ayten YAVAŞÇA

Antakya Medeniyetler Korosu Konseri
Mehmet KADIOĞLU

BOŞVER GİTSİN
Şahika ÖNER

MASAL OLUR AŞKLAR!
Oktay ZERRİN

RÜYAMDA BİR NEYZEN OLMUŞTUM GECE
Sevinç ŞİMŞEK

Allah'ın belası Fetö!
Şükran AYDOĞAN

SORU
Nevin BALTA

Türkmen Yerleşimi Halep, Antep ve Kilis
Güler Bilkay AYGÜN

15 TEMMUZ 2016
Nevin IŞIK

SEVGİLİLER GÜNÜ'NÜN TARİHÇESİ

 

 

  

 
Her Hakkı Saklıdır. Efe'ce Haber Gazetesi © 2008 Tasarım : Linear Yazılım