KURBAN DUYURUSU
 Devamı  
 
 
 Selçuk: Eğirtimde telafi başlıyor
 Devamı  

 


     

Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin'le görüştü

 
 Devamı     

magazin
 
 
Adalar Kültür Derneği PEMBE DÜŞLER SERGİSİ'ne ev sahipliği yaptı
 
 

  Devamı  

 

 

 

 
 
 
 
 
 
  AKPINAR Temmuz 2017 Sayısı
 
 
 AKPINAR Mart 2017 Sayısı
 
 
 
Bir insanlık dersi...
 
 

 Orhan SELEN

Devamı

 

  
Hava Durumu Bilgileri

 
Döviz Kurları

Anket
Anket Seçilmemiş
Diğer Anketler

Ziyaretçiler
Toplam Ziyaretçi :  25144095
Bugün Ziyaretçi :  3526
Aktif Ziyaretçiler :  62

GAZİANTEP’TEN, AVRUPA’YA DİREKT UÇUŞLAR BAŞLADI

 

Gaziantep’ten Avrupa’ya direkt uçuşlar başladı. Gaziantep Havalimanı’ndan Fransa’nın başkenti Paris’e gidecek yolcuları çiçeklerle uğurlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yakın zamanda İngiltere’nin başkenti Londra’nın da direkt uçuşlara dahil edileceğinin müjdesini verdi.
 
Gaziantep’te Almanya’nın Duesseldorf ve Frankfurt şehirlerine yapılan direkt uçuşlara 27 Haziran itibariyle Berlin, Hannover, Köln, Stuttgart, İsviçre’de Zürih, Basel ve Fransa’nın başkenti Paris de dahil edildi. Gaziantep Havalimanı’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep AK Parti Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu ve Gaziantep Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Muhittin Taşdoğan, Fransa’nın başkenti Paris’e direkt uçan ilk yolcuları çiçeklerle uğurladı. Havalimanında açıklamada bulunan Başkan Şahin, yabancı turisti Gaziantep’e getirmeyi hedeflediklerini dile getirerek, yakın zamanda İngiltere’nin başkenti Londra’ya da direkt uçuşların sağlanacağını söyledi.
Öte yandan ilk uçuşlarda uygulanan gelenek sürdürüldü ve Paris uçağı, itfaiye ekiplerinin su gösterisiyle kalkışını yaptı.
 
 
ŞAHİN: HEDEFİMİZ YABANCI TURİSTİ ŞEHRE GETİRMEK
Havalimanında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Bugün çok önemli bir ana şahitlik ettiklerini belirterek, “Pandemi sürecinde ulusal mücadelemizi gerçekleştirdik. Artık yeni bir dünya kuruluyor. Salgından sonraki sürece en hazır olan şehir biziz. En hazır olan bölge biziz, en hazır olan ülke biziz. Tesislerimizi tamamladık. Tanıtımlarımızla birlikte şimdi milyonlarca kişinin bölgeye gelmesini istiyoruz. Milyonlarca kişi bölgeye geldiği zaman burada kültürel ve tarihi alanları görme şansına erişecekler. Sağlıklı lezzetin de aynı zamanda başkentiyiz. Ağzımızın tadı geldi diyoruz. Avrupa turisti öncelikli hedeflerimizdendi. Direkt uçuşlar çok önemliydi bizim için. Başkentlere direkt uçuşlar başladı. Hedefimiz İngiltere’yle direkt uçuşları da sağlamak. Akabinde Asya turisti için de aynı amacı neticeye kavuşturmak istiyoruz” dedi.
 
 
KİRAZOĞLU: AVRUPA’NIN DİREKT UÇUŞLARINA YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR
Gaziantep AK Parti Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu da şunları aktardı: “Bereketli hilalde, medeniyetler beşiği Mezopotamya’dayız. Bölgenin gözbebeği şehirlerinden Gaziantep’te bulunuyoruz. Gaziantep’ten aktarmasız direkt uçuşlar başlamıştır. Gaziantep ulaşım ağlarını güçlendirmeye devam ediyor. Gurbetçilerimizin ve ülke içerisindeki vatandaşlarımızın karşılıklı gidiş gelişleri artık daha yüksek oranda gerçekleşecektir. Bunun yanında turizm ve ticaret faaliyetleri de artış gösterecektir. Bu seferlerin Avrupa’nın başka noktalarına da ulaşması için çalışmalarımız sürüyor.”
 
TAŞDOĞAN: ARTIK, GAZİANTEP’E GELME ZAMANI!
Gaziantep MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan ise şunları söyledi: “1 Temmuz itibariyle pandemi sürecinin yıkıcı etkileri azaldı. Yeni bir sürece girdik. Sağlık Bakanlığı’nın ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin insan üstü çalışmaları neticesinde salgın riski büyük oranda azalmıştır. Salgının etkileri azaldığından dolayı artık, zaman Gaziantep’e gelme zamanıdır. Bugün itibariyle Gaziantep’ten Avrupa’nın büyük kentlerine direkt uçuşlar başlamıştır. Bu seferler gün geçtikçe de artacaktır. Tüm dünyayı Gaziantep’in tüm arkeolojik değerlerini, gastronomi değerlerini tatmaya davet ediyoruz.”


 

Ekleyen:  Efe'ce Haber Gazetesi
Ekleme Tarihi:  2.7.2021
İzlenme:  16
Yazdır:Yazdır
 
Eklenen Yorumlar 
Bu Konuda En Çok Okunan Yazılar
Bodrum değil Tunceli
Bir zamanlar askeri operasyonların yapıldığı Tunceli'nin Kutuderesi Vadisi'nde bulunan Munzur Çayı sahili şimdi tatilcilerin gözdesi...Munzur çayı sahlilindeki renkli görüntüler Bodrum'u aratmıyor.

Efe'ce Haber Gazetesi [ 10.8.2009 Devamı
 
Piramitlerin sırrı ortaya çıkıyor
Dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Giza Piramitlerinin bilinen en eski parçası olan Keops Piramidi, aradan asırlar geçmesine rağmen sırrını hala muhafaza ediyor.
Efe'ce Haber Gazetesi [ 14.8.2010 Devamı
 
Mehmet Kadıoğlu'nun şiirleri
Mahzunlaşmaya başladı garip gönlüm
Yaklaştı Kilis’ten ayrılık günüm
Dostlarım, arkadaşlarım, anam özüm
Yine burnumda tütecek, yok mu çözüm
Efe'ce Haber Gazetesi [ 2.9.2011 Devamı
 
Yazarlar
Prof. Dr. Anıl ÇEÇEN

TÜRKİYEYİ TÜRKÇÜLÜK KURDU
Hüseyin TOPRAK

TURİSTİK TATİL Mİ?...
M. Yahya EFE

Yarın Bayram!
Orhan SELEN

MODERN ANKARA NEREDE?
Harika ÖREN

Aklım ADA’da Kaldı
Belma Demir AKDAĞ

TOPLUMCA DEĞİŞTİK Mİ?
Ahmet GÖKSAN

TARİHİN YAKINI
Arzu KÖK

Batan Gemi
Dr. Doğan KUŞMAN

KURANI KERİMİ OKUMAK DEĞİL YAŞAMAK LAZIM!
Metin Mercimek

HOŞGÖRÜLÜK VE HOŞGÖRÜSÜZLÜK AİLEDE BAŞLAR
Elveda TANIK

LEBALEB KONGRE...
Handan ÇÖLAŞAN

Yine günlarden bayram
Sevinç ŞİMŞEK

Bilgimiz yok, zikrimiz AŞI !
Şahika ÖNER

LAVANTANIN DAYANILMAZ CAZİBESİ
Ayten YAVAŞÇA

GÜNEŞ İLE ÖZDEŞLEŞMİŞ ÜZÜMLERİN AŞKI!
Fevziye ŞİMDİ

PANDEMİ VE YAZ AYLARINDA BESLENME
Alev YILDIRIMCI

BU BİR SOYGUNDUR
Münevver ÖZCAN

YENİDEN DENGELENECEĞİZ ..
Oktay ZERRİN

BUGÜN 23 NİSAN
Sevgi Ünal

DİKEN ÜSTÜ
Dr. İbrahim ATEŞ

ŞA’BAN’IN YARISI (BERAT) GECESİ
Samet Şimşek

Parçalanmış bir toplumda GENÇ olmak
Mehmet KADIOĞLU

Efece Haber'de
Mahmut SELÇUK

EVDE KAL TÜRKİYEM

 

 

 

 

Her Hakkı Saklıdır. Efe'ce Haber Gazetesi © 2008 Tasarım : Linear Yazılım

Reklam