Kilis Yardımlaşma derneği 

 

 

 


Fatih Ortaokulu Tok Karınlar Projesi

Devamı
 

 

 

 

19 Mayıs Kutlu olsun !  

Devamı  

 
magazin

 

Göbeklitepede Kadın İzleri  Devamı 

 

 
 
 
 
 
 
  AKPINAR Temmuz 2017 Sayısı
 
 
 AKPINAR Mart 2017 Sayısı
 
 
 
Bir insanlık dersi...
 
 

 Orhan SELEN

Devamı

 

  
Hava Durumu Bilgileri

 
Döviz Kurları

Anket
Anket Seçilmemiş
Diğer Anketler

Ziyaretçiler
Toplam Ziyaretçi :  26896478
Bugün Ziyaretçi :  6662
Aktif Ziyaretçiler :  54

Mesleki Eğitim Merkezlerinin Türk Sanayisine Katkısı

 

 
 
 
ÇIRAK EĞİTİM VE ÖĞRETİM VAKFI & YENİMAHALLE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİNİN DÜNDEN YARINA TÜRK SANAYİSİNE KATKISI KONULU TOPLANTISI
 
Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı ile Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Komisyonu işbirliği ile Yenimahalle geneli Ortaokulların Rehber Öğretmenleri ile gençlerimizin ortaöğretimde geleceklerine yön verebilmek ve iyi birer meslek sahibi olmalarına katkı sağlamak amacıyla Mesleki Eğitim Tanıtım Toplantısı düzenlenmiştir.
31 Mart 2022 Saat 10.oo tarihinde Çırak Eğitim ve Öğretim Vakıf Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Y.Mah. İlçe Milli Eğt. Müdürü Soydan Tefik KARAHAN, İlçe Milli Eğt.Şube Müdürü Mehmet Adil DOĞRUSEVER, Çırak Eğitim Vakfı Başkanı İbrahim KARAKOÇ, Ankara Oto Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Mustafa ASLANOĞLU, Oto Güven Sahibi Hasan YURT, DKO Kalıp Şirketi Sahibi Mehmet DELİKEŞOĞLU, Gür Metal Şirketi Sahibi Muhsin GÜLER ile Yenimahalle geneli Ortaokulların Rehber Öğretmeleri katılmıştır.
Ülkemizin nitelikli iş gücü ihtiyacı çerçevesinde Öğrencilerimizin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerinin ortaya çıkarılması başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri için ve meslekler hakkında bilgilendirilmeleri ve eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi, Ülkemizin insan kaynağının geliştirilmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Mesleki Eğitim Merkezlerimiz Ülkemizin Meslek sahibi insan ihtiyacını karşılayabilmek adına çalışmalarını sürdürmektedir.
Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı olarak bu güne kadar yüz binden fazla gencimizi çırak, kalfa ve kalifiye usta olarak yetiştirip sanayimize kazandırarak üretim, istihdam ve milli ekonomiye katkıda bulunmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Çıraklık ve Mesleki Eğitim ülkemizde Mesleki becerilerin kazanılmasında en verimli sistemdir. 3308 sayılı Çıraklık ve Mesleki Eğitim Kanunu çıktığı günden bugüne kadar bu gençlerimiz eğitimli gençler olarak mesleklerini en iyi şekilde icra etmektedirler. Okullarını bitirdikten sonra da iş hayatında daha bilgili, becerili kişiler olarak kendilerine güvenen insan olarak iş hayatında yerlerini almaktadırlar. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemiz içinde en önemli faktörlerden biri kalifiye yetenek eksikliğidir. Bu faktörlerin sonucunda ortaya çıkan işsizlik ve yarattığı sosyal sorunların aşılmasında Mesleki Eğitimin önemi büyüktür.
Memleketimizin kalkınma sürecini başarı ile gerçekleştirebilmesi ve gelişmiş ülkeler içerisinde yerini alabilmesi, gelişen teknolojiyi iş alanlarında uygulayabilen bilgili ve becerili insan gücünün yetiştirilmesine bağlıdır. Bu yüzden çıraklık eğitiminde hedeflenen yetişmiş insan gücü için başta Aileler, meslekî eğitim merkezleri, işverenler, meslekî teşekküller ve sivil toplum örgütleri arasında sıkı bir bağ ve işbirliği kurularak ve özellikle Ailelerimizin ve daha sonra da ortaöğretimde Rehber Öğretmenlerimizle gençlerimizin bilgi ve becerilerine uygun olarak Mesleki Eğitime yönlendirmeleri konusunda tanıtıcı ve bilinçlendirici çalışmalar yapılmaktadır. Bu nedenle görsel ve yazılı basın kurumlarının bu konuda tanıtıcı çalışmalarına çok büyük ihtiyaç duyulmaktadır.
Okullarımız, işyerlerimiz ve Vakfımız geleceğin teminatı olan gençleri beklemektedir.
 

 

Ekleyen:  Efe'ce Haber Gazetesi
Ekleme Tarihi:  13.4.2022
İzlenme:  252
Yazdır:Yazdır
 
Eklenen Yorumlar 
Bu Konuda En Çok Okunan Yazılar
Bodrum değil Tunceli
Bir zamanlar askeri operasyonların yapıldığı Tunceli'nin Kutuderesi Vadisi'nde bulunan Munzur Çayı sahili şimdi tatilcilerin gözdesi...Munzur çayı sahlilindeki renkli görüntüler Bodrum'u aratmıyor.

Efe'ce Haber Gazetesi [ 10.8.2009 Devamı
 
Piramitlerin sırrı ortaya çıkıyor
Dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Giza Piramitlerinin bilinen en eski parçası olan Keops Piramidi, aradan asırlar geçmesine rağmen sırrını hala muhafaza ediyor.
Efe'ce Haber Gazetesi [ 14.8.2010 Devamı
 
Mehmet Kadıoğlu'nun şiirleri
Mahzunlaşmaya başladı garip gönlüm
Yaklaştı Kilis’ten ayrılık günüm
Dostlarım, arkadaşlarım, anam özüm
Yine burnumda tütecek, yok mu çözüm
Efe'ce Haber Gazetesi [ 2.9.2011 Devamı
 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Türk El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde kurulan Halı-Kilim Müzesi'nde, hem bölgenin en önemli el sanatları arasında yer alan halı ve kilim dokuma kültürü tanıtılıyor hem de unutulmaya yüz tutan sanat aslına uygun olarak yaşatılıyor. 

Yazarlar
Prof. Dr. Anıl ÇEÇEN

ATATÜRK'ÜN VASİYETİ VE HİLAFET FEDERASYONU
Hüseyin TOPRAK

“ONURLU DÖNÜŞ” “GÖNÜLLÜ GİDİŞ” OLUR MU?
M. Yahya EFE

19 Mayıs Kutlu Olsun !
Harika ÖREN

EY GENÇLİK MİRASINA SAHİP ÇIK!
Belma Demir AKDAĞ

ÇEMBER DARALIYOR
Ahmet GÖKSAN

DÜZENİN YENİSİ
Ayten YAVAŞÇA

Artık bu solan bahçede bülbüllere yer yok
Metin Mercimek

TOPRAK ANA
Sevgi Ünal

23 NİSAN’IM
Arzu KÖK

MAYIS
Dr. Doğan KUŞMAN

Müslüman mısınız?
Fevziye ŞİMDİ

ÇANAKKALE
Oktay ZERRİN

Anadolu Mektebi Okul Paneli
Alev YILDIRIMCI

Zaman yok
Nevin BALTA

3 Nisan ve Mülteci Çocuklar
Yekta Güngör ÖZDEN

Ne günlere kaldık…
Handan ÇÖLAŞAN

NEREYE GİDİYORUZ?
Dr. İbrahim ATEŞ

ÂŞÛRÂ GÜNÜNÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Orhan SELEN

UNUTKANLIK SALGINI
Elveda TANIK

LEBALEB KONGRE...
Münevver ÖZCAN

ŞİKAYET ETME DEĞİŞTİR ..
Şahika ÖNER

SONBAHARIN İÇİNDE!
Mehmet KADIOĞLU

Efece Haber'de
Sevinç ŞİMŞEK

Bilgimiz yok, zikrimiz AŞI !

 

 

 

 

Her Hakkı Saklıdır. Efe'ce Haber Gazetesi © 2008 Tasarım : Linear Yazılım

Reklam